Nüans'da İçerik Yazarı Olmak?

Kimler Yazabilir?

Yazmaktan ve yazdıklarını paylaşmaktan keyif alan herkes Nüans Dergisi bünyesinde gönüllü yazar olabilir.

Hangi Konularda Yazı Yazabilirim?

Sürdürülebilirlik, Kültür-Sanat, Teknoloji ve Yaşam ana kategorileri altında içerikler üretmekteyiz. Nüans bünyesindeki bu kategoriler çerçevesinde istediğiniz konuda yazı yazıp bizlere gönderebilirsiniz. Örnek olması açısından sitemizde bu kategorileri ziyaret edip açıklamaları ve içerikleri inceleyebilirsiniz. 

Yazılarda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


  1. Yazınız özgün olmalıdır; kopyala yapıştır olmaması okuyucular ve bizler için çok önemlidir.  
  2. Yazmış olduğunuz yazının en az 650 kelimeden oluşması gerekmektedir. Çok kısa yazılar kabul edilmeyecektir.
  3. Genel bir okuyucu kitlesine hitap ettiğimiz için yazılarımızın aşırı teknik olmamasına, anlaşılır ve farkındalık yaratıcı seviyede kalmasına özen gösteriyoruz.
  4. Yazı içerisinde kullanacağınız görsellerin varsa kaynaklarını belirtmeniz gerekmektedir. Onun dışında telif sorunu yaşamamak için ücretli veya ücretsiz telifsiz kullanım hakkı sunan siteler mevcuttur. Fotoğraflarınızı buradan almaya özen gösteriniz. Örnek bazı siteleri sizler için derledik: Pexels UnSplash StockSnap

İlk yazına örnek olması açısından sitemizde yer alan yazıları inceleyebilirsiniz. İlgi alanlarınız doğrultusunda hazırlamış olduğunuz yazıları okuyucularla paylaşmaktan keyif duyarız. 

Yayınlanmayacak Yazılar Nelerdir?


  1. Herhangi bir cinsel yönelime veya cinsiyet kimliğine,
  2. Herhangi bir ırka, dine veya millete yönelik hakaret, küfür, aşağılama ve benzeri olumsuz öğeler içeren metinler;
  3. Duygusal, sözel, ekonomik ve fiziksel şiddeti özendiren veya normalleştiren, herhangi bir bireyi ötekileştiren içerikler (Nefret söylemleri) yayınlanamaz.
  4. Bunun yanında yasal olmayan, kişi veya kurumlara hakaret içeren ifadelerden kaçınmanız, telif haklarını ihlal etmemeniz – yani size ait olmayan bir yazıyı kopyalamamanız da bizim ve okuyucularımız için çok önemli.

Yazılarım Nasıl Yayınlanır?

Nüans bünyesinde iki şekilde yazar olabilirsiniz. Konuk yazar olmak istiyorsanız sitenin sağ üst köşesinde yer alan ‘Yazı Gönder’ kısmından üyelik açarak, genel bilgiler ışığında yazınızı editörlerimize iletebilirsiniz. Eğer ekibimizde yer alıp gönüllü yazar olmak isterseniz, [email protected] adresine yazılarınızı gönderebilirsiniz. Gönüllü yazarlarımızdan düzenli yazı beklemekte, gerektiği zamanlarda (örneğin, güncel ele alınması gereken bir konu) editörlerin yönlendirmesi ile de bir yazı çıkarmalarını isteğe bilmekteyiz. Mail adresine yollamış olduğunuz yazı incelenip editörler tarafından onaylandıktan sonra, sizinle iletişime geçip bize göndermiş olduğunuz yazı ilk yazınız olarak paylaşılacaktır. Bu yüzden yolladığınız yazının özgün olmasına, en az 650 kelimeden oluşmasına dikkat ediniz.

Değerlendirme Süreci

Göndermiş olduğunuz yazılar editörler tarafından incelenir ve en geç 7 gün içerisinde Olumlu/Yayına alınabilir ya da Olumsuz ise sebepleri ile size dönüş yapılır.

Bizlerle Örnek Yazı Paylaşmak?

Gönüllü yazarlıkta sizi ve kaleminizi daha yakından tanıyabilmek için bizlerle örnek yazı paylaşmanız iyi olacaktır. Kişisel siteniz/blog hesabınızda paylaştığınız, başka dergi, platform ve benzeri yerlerde yayınlanmış yazıları veya hiçbir yerde yayınlanmamış kendiniz için yazdığınız yazıları örnek olması için bizimle paylaşabilir mailde belirtebilirsiniz.