Haberiniz Var Mı? #4

İSKİ Barajlarımızın Güncel Doluluk Oranını Açıkladı!

İski yaklaşık 10 günlük yağışların ardından barajlardaki doluluk oranının %31’e yükseldiğini açıkladı. Geçirdiğimiz bu kurak dönemde 9 Ocak’taki verilerde doluluk oranının %19’a gerilediği öğrenilmişti. 10 gün öncesine kıyasla bu verilere yüzümüzü güldürse de geçen sene aynı dönemde barajlardaki doluluk oranımız %54 civarındaydı.

Devamını Gör…

İstanbul’daki Baraj Havzalarından 40 Ton Çöp Toplandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, barajlardan çekilen suların ardından 15 araç ve 100 çalışan ile birlikte havzalara temizlik çalışması başlatmıştı. Bu çalışma sonucunda tüm baraj havzalarının temizlenmesiyle birlikte; plastik, metal ve cam atıkları olmak üzere 40 ton çöp toplanıp bertaraf edildi.

Devamını Gör…

Dolce&Gabanna Yeni Makyaj Serisini Tanıttı!

Dünya devi Dolce&Gabbana cinsiyet rollerinin dışına çıkarak yeni makyaj serisinin tanıtımında erkek modellere yer verdi.

Devamını Gör…

Suudi Arabistan’a Kar Yağdı!

Suudi Arabistan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgi doğrultusunda Suudi Arabistan Çölü’nün kuzeybatı kesiminde hava sıcaklığının 0’ın altına düştüğü ve karla kaplandığı bilgisi haberlerde yerini aldı. İklim krizinin sıkça gündeme geldiği bugünlerde 100 yıl sonra meydana gelen bu hava olayı güzelliğinin yanında endişe yarattı.

Devamını Gör…

“Help Steps” Uygulaması ile Adımlarınızı İyiliğe Çevirin

Telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz bu uygulamada sağlığınız için yürürken, gün içerisinde attığınız adımlar birikmeye başlıyor. Kullanıcı gün sonunda attığı adımları reklam izleyerek HS adımlarına çevirip, reklam gelirlerini cüzdanında topluyor. Topladığı TL’lerle ister bağış, isterse de harcama yapabiliyor.

Devamını Gör…